Яна Зінкевич – дівчина-янгол, Народний Герой України

Posted on Posted in Blog

Яна Зінкевич – дівчина, якій по праву належить  бути серед  найвідважніших й найшанованіших героїв нашого часу. У 2014 році за аналогією з середньовічним Лицарським орденом «Госпітальєри»  18-річна Яна, медик-доброволець, на базі Добровольчого українського корпусу «Правий сектор» створила волонтерський медичний батальйон «Госпітальєри». Під обстрілами, ризикуючи власним життям госпітальєри вивозять поранених з передової, надають домедичну й першу медичну допомогу, аби зберегти дорогоцінні секунди життя українських воїнів. За чотири роки війни  на сході України медичний батальйон «Госпітальєри» перетворився в потужну медичну структуру з навчальним центром і врятував близько 2500 поранених.

Яна Зінкевич до сьогодні є начмедом Української Добровольчої Армії й незмінним командиром Медичного Батальйону «Госпітальєри». Вона стала символом добровольчого руху, дівчиною-ангелом, яка витягла з гарячих точок і врятувала більше 200 поранених воїнів. За особистий внесок та порятунок життя Яна отримала звання Народний Герой України, державну нагороду «За Заслуги» 3 ступеня та громадські відзнаки.

Яна Зінкевич підтримала ініціативу команди музею «Становлення української нації» і долучилася в якості героя експозиції «Передова АТО: українські добровольчі батальйони». Для відтворення образу дівчина передала Музею свої особисті речі, в яких перебувала в зоні бойових дій: одяг, шолом, бронежилет та окуляри.

Пишаємося нашими героями й віримо, їх патріотизм і сила духу і віра стане надзвичайним натхненням і потужним поштовхом до змін.

Слава Україні! Слава нашим відважним Героям!