Святослав Хоробрий – найвідоміший полководець Древньої Русі

Posted on Posted in Blog

Одна із найатмосферніших композцій нашого музею стане колоритною ілюстрацією історії про переможні походи князя-воїна Святослава Хороброго та періоду творення держави Русі.

Композиція присвячена славним переможним походам князя-воїна Святослава Хороброго та періоду творення держави Русі. Князь Святослав водив руські дружини проти хазар на Волгу, перемагав печенігів, воював з візантійцями на Дунаї. Увійшов в історію як взірець відваги та хоробрості.

Сюжет висвітлює героїчні сторінки в історії Русі, зокрема похід Святослава Хороброго на Дунай. Очолюване ним військо зображене на березі Дунаю, біля стін фортеці Доростол (нині – Сілістрія, місто на сході Болгарії), під стінами якої відбувалися запеклі бої з військом візантійського імператора Іоанна Цимісхія.

В композиції представлено три фігури: Князь Святослав Хоробрий, або Завойовник (бл. 935 — 972) –
великий князь Київської Русі з династії Рюриковичів. Син князя Ігоря і його дружини княгині Ольги; а також фігури воїнів: важкоозброєний дружинник-русич  у захисних обладунках (шолом, кольчуга, щит) та при зброї (спис, меч, бойовий ніж-скрамасакс)  та  варяг, воїн зі Скандинавії у типовому для скандинавських вояків спорядженні (шолом, кольчуга, щит) та зі зброєю (спис, меч, бойовий ніж-скрамасакс).

Композиція буде доповнена діорамами, інфостінами, звуковими та шумовими ефектами.