Григорій Сковорода – людина-легенда

Posted on Posted in Blog

Григорій  Сковорода – людина-легенда з шанобливим  прізвиськом “український Сократ”. Він здобув західну освіту, був вільнодумцем, експериментатором у віршуванні, талановитим півчим , харизматичним  викладачем та вічним мандрівником. На пропозиції опублікувати свої книги, мандрівний філософ завжди відмовляв.  А свої праці  Сковорода зазвичай лишав у тому домі, де їх було закінчено. Їх передавали з рук у руки і дбайливо переписували.  Створена 18 столітті  філософія самопізнання й «сродної праці» – поза часом, а значення для української  культури  – надзвичайне.

Одна із згадок про великого філософа –  малюнок  Сковороди «Фонтан «Нерівна всім рівність» , зображений на 500-гривневій банкноті. За задумом філософа, люди, ніби посудини, можуть отримати різну кількість води  й виконати своє призначення. Саме так кожен з нас може принести користь собі й своїй країні.

Фігура українського філософа буде представлена в композиції “Духовні творці сучасної України”. Композиція презентує діячів кінця XVI – початку ХХ ст., яких за правом можна назвати  творцями української культури. Усі вони зробили неоціненний внесок у просвітництво, духовно-культурне відродження, розвиток мови і традицій, формування літератури та мистецтва. Це духовні особи, філософи, громадські діячі, поети, літератори: Петро Могила, Григорій Сковорода, Іван Котляревський, Тарас Шевченко та Леся Українка. Експозиція буде доповнена інфостінами, дорамами та додатковими ефектами.